Badania laryngologiczne

1.  Nasofaryngoskopia - to rodzaj endoskopowego badania laryngologicznego przy pomocy miękkiego, giętkiego endoskopu czyli fiberoskopu, o średnicy 2,8mm z torem wizyjnym, czyli z możliwością oglądnięcia badania na ekranie komputera.
Metoda ta daje możliwość dokładniejszej oceny jam nosa, przestrzeni nosogardła i krtani, z zapisaniem obrazu.
Ma zastosowanie zarówno u dzieci (ocena trzeciego migdałka przez nosek ) jak i u dorosłych.
Ta metoda daje też możliwość dokładnej oceny krtani, podczas fonacji, czyli ruchów fałdów głosowych podczas mówienia, a w połączeniu z torem wizyjnym i możliwością nagrania badania, jego wielokrotne powtarzanie z obserwacją na ekranie.
Badanie wykonywane może być bez znieczulenia, a u bardziej wrażliwych pacjentów jest możliwość znieczulenia miejscowego Lignocainą w rozpylaczu lub żelu.
Przy dobrej współpracy badanie trwa kilka minut..

2. zabiegi metodą RaVor* w obrębie nosa (konchoplastyka , radioablacja bipolarna w przeroście małżowin nosowych, w zatkanym nosie, w alergicznym nieżycie nosa, przy chrapaniu, obkurczanie naczyń krwionośnych w nosie przy krwawieniach), gardła, jamy ustnej
RaVor* - metoda radiochirurgii niemieckim sprzętem Sutter - RaVor

    http://www.youtube.com/watch?v=Dv1mNQn3Qls

3. AMSA- inhalacje pulsacyjne z podaniem leków pod ciśnieniem w leczeniu zaburzeń trąbki słuchowej  Eustachiusza, w chorobach uszu i zatok.

Adres

Gabinety Lekarskie

ul.Masarska 7
31-534 Kraków

Rejestracja: poniedziałek - piątek
8:00 - 20:00

Kontakt

email: rejestracja@gabinetymasarska.pl

tel: 12 422 69 43
tel: 12 422 08 39
tel: 12 411 54 88

 

 

Jak dojechać